Monthly Archives: October 2015

Sekanti hakerių auka bus jūsų šaldytuvas

Hakerių taikiniai nuolatos kinta. Kai dar nebuvo interneto, hakeriai nulaužinėdavo telefonų linijas ir skambindavo į užsienį nemokamai. Atsiradus internetui buvo populiaru nulaužti pašto serverius ir siųsti spamą. Atsiradus Windowsams nulaužinėdavo desktopus ir darydavo su jais ką norėdavo. Dabar populiaru nulaužti bankų sąskaitas, pasiklausyti ir sekti išmaniuosius telefonus ir t.t.

Sekanti hakerių auka: išmanusis Samsung šaldytuvas
Sekanti hakerių auka: išmanusis Samsung šaldytuvas

Populiarėjant Internet of Things (daiktų internetui) vis dažniau bus nulaužinėjami radiatoriai, lempos ir durų rankenos. DefCon 23 metu vyko konkursas nulaužti Samsungo šaldytuvui.

Konkurso metu šaldytuvo visiškai nulaužti nepavyko, dalyviai rašė, kad pritrūko laiko. Bet buvo rasta nemažai spragų, leidžiančių, kaip minimum sužinoti jūsų Gmail duomenis. Ateityje tokių atakų tik daugės.

Mano namuose nėra nei vieno bevielio įrenginio, bet vis tiek negaliu būti tikras, kad manęs nenulaužė. Pamenu atvejį, kai kažkoks gamintojas pardavinėjo du gaminio modelius: modelį su bevieliu ryšiu ir paprastą modelį. Vėliau paaiškėjo, kad paprastas modelis buvo su lygiai tokiu pačiu bevieliu ryšiu, tik ryšys buvo dalinai atjungtas. Jį buvo galima pilnai įjungti nusiuntus tam tikrą komandą per bevielį ryšį.